info@tjkovo-hokejbal.cz +420 603 524 372 Hokejbalové centrum mládeže

TJ Kovo Praha - Nový trenér áčka: Situace je těžká, ale ne neřešitelná

Zatím se jim příliš nedaří a na jaře kovácké hokejbalisty čeká v Extralize tvrdý boj o záchranu. To vše už pod novým trenérem, kterým se stal Michal Hnízdil. Ten vystřídal Petra Ogurčáka. “Nedá se hrát a trénovat zároveň a Oggy nám ještě může hodně pomoct na hřišti,” říká v rozhovoru pro kovácký web “Čuk”, který začíná trenérskou kariéru v klubu, kde vstoupil do velkého hokejbalu jako hráč. Co stálo za tím, že jsi se ujal áčka?

“Při pohledu na tabulku je asi každému jasné, že se musí něco změnit. Na podzim vedl tým Oggy (Petr Ogurčák) jako hrající trenér. Bohužel v dnešní rychlé extralize není možné hrát a trénovat tým na 100%. To se bohužel potvrdilo a proto se muselo najít nějaké řešení. První varianta byla že by Oggy přestal hrát a naplno se věnoval jenom trénování. To by ale byla hrozná škoda a nikdo v klubu si nepřál aby přestal hrát tak zkušený a dobrý hráč. Po nějakých debatách jsme se dohodli že mu necháme klid na hru a na jaře povedu tým já s Michalem Strakou a pokusíme se týmu dát nový impuls do bojů v jarní části.”

 

Cílem je záchrana. Trochu těžký úkol na trenérského nováčka, ne?

“Není to úplně  jednoduchý, ale rozhodně ne neřešitelný. V jarní části je ještě dost zápasů plus play out. Dá se posbírat spousta bodů. Věřím, že když každý hráč v týmu bude plnit to, co po něm budeme chtít, určitě se povede extraligu pro Kovo zachráníme.”

 

Jaká vede podle tebe cesta k záchraně?

“Především zlepšit tréninkovou morálku u 80% hráčů A týmu a to se týká i nasazení během celého tréninku. Nic než tvrdá práce na tréninku k záchraně nevede. Nejde přijít na trénink, myslet si že mám splněno tím, že jsem přišel, odchodím to a jdu domů. Kluci musí pochopit že každý trénink je posouvá dál a dál. To všechno za předpokladu, že k tomu tréninku přistoupí jako k zápasu.”

 

Na podzim jsi byl u juniorky. Co tě vedlo po dlouhé a bohaté hráčské kariéře začít trénovat?

“Vždycky mě bavilo do všeho každému kecat. Začít dělat trenéra bylo logické vyústění