info@tjkovo-hokejbal.cz +420 603 524 372 Hokejbalové centrum mládeže

TJ Kovo Praha - Svobodovi se líbí juniorská parta a věří ve zlepšení

Náročný podzim, ve kterém odehrála 15 duelů, má za sebou juniorská soutěž. Nevyrovnané výkony poslaly mladé Kováky na předposlední místo v soutěži, která má 13 účastníků. Pro jaro je vzhledem k bodovému odstupu pro svěřence Martina Svobody a Tomáše Herstuse cíl jasný, a to dotáhnout se na výše postavené týmy.

 

 

Bývalý kapitán A mužstva Martin Svoboda se ve spolupráci s Michalem Hnízdilem a Tomášem Herstusem  juniorského mužstva ujal před letošní sezónou. ,,Pro mě aktivní kariéra skončila vinou zranění. Dohodl jsem se však na spolupráci u juniorského celku a mohu říci, že podzim byl zajímavou zkušeností,” přibližuje Martin.

 

Nejstarší mládežnický celek Kova má od začátku ročníku problém s šířkou kádru. Pouhých 16 hráčů a dva brankáři na soupisce naznačují, že při absenci několika z nich může nastat problém. ,,Je to naše největší bolístka. Přál bych si mít více hráčů, ale tak jednoduché to bohužel není. Doplňují nás hráči mladších kategorií, pokud zrovna nemůžou, jdeme do zápasu v lepším případě s 10 hráči do pole. Naštěstí se tu utvořila dobrá parta a máme určité jádro, které nám funguje. To nám v zápasech pomáhá a snažíme se tomu i přizpůsobit naši hru,” popisuje své největší starosti v nové pozici Svobi.

 

 

Úvod soutěže byl jako na houpačce, kdy prohra střídala výhru. Série zápasů s favority soutěže přinesla nelichotivé výsledky, které se povedlo zlomit zápasem v Dobřanech. Vyrovnané zápasy bez bodového zisku zlomila juniorka v posledním souboji podzimu s Hradcem Králové, kde získala 9. bod ročníku. 

 

 

O další body se budou naši hráči rvát na jaře, které začínají 29. února v Letohradu. ,,Na jaře nás nečeká nic snadného. Odvety s favority soutěže. My si však v mnoha zápasech ukázali, že dokážeme hrát s každým a tak věřím, že se to potvrdí a ještě dotáhneme týmy v tabulce před námi,” zůstává Martin pozitivní, stejně jako během své dlouhé kariéry. Na 8. příčku ztrácí naši propastných 11 bodů. Další týmy jsou však pod sedmibovou ztrátou a to již dosažitelné je. Jestli se to našim borcům povede můžete sledovat od února na Palmovce.