info@tjkovo-hokejbal.cz +420 603 524 372 Hokejbalové centrum mládeže

TJ Kovo Praha - Béčko v letošní sezoně prochází přestavbou

Letošní sezóna béčka se nese ve znamení výměny generací a tomu odpovídá prozatimní průběh soutěže. V osmičlenné tabulce je náš celek na předposledním místě, dolní polovina tabulky je však velmi vyrovnaná.

Po vleklém zranění se zapojil Michal Zeman a při nástupu do přípravy se nestačil divit. ,,Moc kluků jsem nepoznal. Už když jsem sledoval sestavy na zápasy, tak jsem se musel ptát, kdo je kdo a teď poznávám tváře. Nezůstal tu kámen na kameni,” přibližuje průvan který se prohnal kabinou rezervního mužstva. Jan Hirsch, Pavel Hájek, Šimon Dub, Martin Pernis. To jsou příklady stálic mužstva, kteří se se svojí kariérou rozloučili. Jak je v této soutěži tradicí, určitě nikoliv napořád.

Takto se například v závěrečném duelu podzimu objevil v dresu béčka ztracený syn Michal Krček a na hřišti Nového Strašecí opět rozdával hokejbalovou radost. Na výpomoc starších hráčů je ostatně rezerva zvyklá, stejně jako doplňování sestavy z mládežnických kategorií případně áčka. Na střídavé starty je pak kádr doplněn několika zkušenými borci z nižší soutěže.

,,Změn se událo opravdu hodně. Co mě ale překvapilo, tak parta je tu pořád dobrá. Vlastně jsem překvapen, kolik lidí se ukázalo na zimní přípravě, to u béčka nebylo vždy obvyklé. Sice tam všichni umíráme v bolestech, ale aspoň na jaře budeme nezastavitelní,” směje se dlouholetý bývalý hráč áčka, který se k hokejbalu vrací po více jak roce. ,,Na podzim už jsem něco odehrál v Pralese. Rád bych řekl, že jsem zdravý, ale pořád to není ideální. Teď začala příprava a uvidíme co přijde. Na jaře se v dresu béčka doufám objevím a s klukama zimní přípravu prodáme.”

Parta okolo Vojtů Povýšila, Školuda a Jana Veselky vstoupí do jarní části soutěže 1. března proti Nižborským Keltům a vy můžete sledovat, jestli se jim povede postoupit do play-off, které je jejich cílem pro letošní rok.